Lastearst Dots. Leo Tamm  kirjutab:


Soolakamber aitab normaliseerida organismi immuunsust

 

Kes vajavad ravi soolakambris ?


Hingamiselundite haigustega haiged: astma ja kroonilise bronhiidiga haiged (maksab haigekassa), äge bronhiit, korduv bronhiit, munovistsidoos, bronhipuu deformatsioonidega haigused e bronhoentaatilised tõved.

Kõrvahaigustega haiged: allergilised nina, põskkoobaste haigused,kroonilised, korduvad põskkoobaste jt urgete põletikud, kroonilised neelupõletikud, ägedad ja kroonilised nina-, kõrva ühendava kanali põletikud (e tubootiid)

Nahahaigustega haiged: ekseem, vinnid/acne, atoopiline dermatoos, üld/naha kahjustus stabiilses staadiumis, psoriaas (rahulikus perioodis), naha- ja mädainfektsioonid.

Ja veel: haloteraapia parandab bronhide drenaazifunktsiooni, sellepärast soovitatakse seda raviviisi ka haigetele, kellel on köha veniva/raskelt väljaköhitava rögaga, kuiv hoogudena kulgev köha, mille puhul on kuulda kiuneid, räginaid, röga eritub raskustega. Ja lõpuks nendel, kellel rögalahtistid pole aidanud.

 

Profülaktilistel eesmärkidel soovitame soolaravi: kui esinevad sagedased hingamisteede haigused, gripp, korduvad ägedad bronhiidid ja kopsupõletikud, ülemiste hingamisteede kroonilised põletikud, pollinoos, köha suitsetajatel, tööstuses tolmudega kokkupuutuvad töölised.

 

Millal ei tohiks haloteraapiasse tulla:
ägeda viirushaiguse ägedas perioodis, kui on kõrge temperatuur, infektsiooni ehk mürgitusnähud, kellel on kalduvus veriköhale, tuberkuloos, läbipõetud kopsumädanik,
kui on emfüseem ehk kopsupuhitus kopsude sidekoestumine, hingamispuudulikkuse III staadium, kõrgvererõhutõve II-III staadium, südame-isheemiatõbi, neeruhaigused, kasvajad, väljendunud organite kahjustused üldse.

 

Tuleb varuda aega ja tahet. Ravikuure korratakse 2-3 korda aastas.


Siiri Leinatamme Ilusalongi soolakambrike ootab uut perenaist. Kambrike on teisaldatav moodulitena, mahub ka 5-6 m2 pinnale ja sobib eravaldusesse mini spa täienduseks.